Застосування лігносульфонату в будівництві

Лігносульфонат натрія – продукт, що широко використовується в будівництві. Він має прекрасні технічні характеристики. Однією з головних преваг цієї незвичної речовини є абсолютна безпека для навколишнього середовища та здоров’я людини, висока поверхнева активність та стабілізуючи властивості.

Лігносульфонати – компонент, незамінний при виробництві цементу, бетону та гіпсу. При додаванні речовини в масу збільшується її плинність та реологічні властивості. Також підвищується механічна міцність готових виробів, тому що час затвердіння цементу та гіпсу уповільнюється. Цей фактор позитивно впливає на довговічність та зносостійкість затверділої суміші.

Лігносульфонати також знаходять застосування в виробництві емульсій. З допомогою специфічної речовини водно-олійні емульсії стабілізуються. Але на цьому позитивний вплив не закінчується:

  • Збільшується стійкість до механічних факторів;
  • Знижується опірність до сольових забруднень та змінам температурних показників;
  • Забезпечується дисперсія міцел.

При виготовленні керамічних виробів лігносульфонат натрію виконують важливу роль. Він використовується в якості зв’язувальної речовини. Для того щоб керамічні вироби служили якнайдовше необхідно використовувати якісну сировину, при використанні лігносульфоната можна отримати чудові результати. Лігносульфонати збільшують механічну міцність сирця на початковій стадії виробництва. Також знижують вміст води в суміші та усувають ризики виникнення твердого осаду. Якість готових керамічних виробів значно поліпшується.

Виробництво ДСП – ще одна сфера, в якій розповсюдженні лігносульфонати. Такі речовини використовуються в якості зміцнювальної добавки. Вони мають високі зв’язувальні та склеювальні властивості. З використанням ЛСТ в виробництві плит зменшується вміст смол та поліпшується склеювання часточок деревини. Токсичність ДСП істотно знижується, так як виділення формальдегіду, небезпечного для здоров’я, зменшується на 50%.

В виробництві клею і смол лігносульфонати доповнюють або замінюють синтетичні продукти. Вони утворюють хімічний зв’язок із смолою та поліпшують експлуатаційні властивості кінцевих продуктів. В клеях значно знижується вміст формальдегіду. Тому при використанні продукту, негативний вплив на здоров’я та природу зменшується.

Виготовлення барвників та пігментів – складний процес, що використовує передові технології. При використанні ЛСТ збільшується вміст диспергованих твердих часток. Важливі також інші моменти:

  • Стабілізація концентрованих суспензій;
  • Збільшення стійкості до високих температурних показників;
  • Запобігання виникнення осаду;
  • Збільшення кількості твердих часток без зміни в’язкості.

Лігносульфонати активно застосовуються в виробництві цегли. Вони використовуються замість деревного борошна та тирси. При додаванні ЛСТ в суміш поліпшуються характеристики міцності цегли та збільшується зносостійкість. В процесі виробництва будівельних матеріалів підвищується швидкість екструзії та знижується міграція солей, які викликають піноутворення.

При виготовленні керамзиту гарною добавкою є лігносульфонати. Вони використовуються в якості зв’язувальної речовини. ЛСТ вводять в глиняну суміш, яку в подальшому обробляють в металевих барабанних печах.

Така коригуюча добавка збільшує спучування сирця, поліпшує міцність керамзитового гравію та знижує його щільність. Тому легкі будівельні матеріали набувають покращені властивості.

+38 (061) 220-14-78БАГАТОКАНАЛЬНИЙ

+38 050 426-09-09ВІДДІЛ ПРОДАЖІВ

+38 095 288-09-09

+38 073 015-37-17СКЛАД

import@limas.com.uaВІДДІЛ ЗЕД

lst@limas.com.uaВІДДІЛ ПРОДАЖІВ

ceo@limas.com.uaСЕО

Наши вакансии на Work.ua

пн-пт: 9:00-18:00

69013, УКРАЇНА, М. ЗАПОРІЖЖЯ, ВУЛ. СТАРТОВА, 3-А